ایستگاه
خواندن 2 دقیقه
.
2 سال پیش
.
4 بازدید

کیا سراتو 2022

کیا سراتو 2022

به نظر می‌رسد سایپا قصد دارد   سبد محصولات خود را با خودروهای وارداتی پر کند. پس از آنکه اخباری مبنی بر واردات رنو مگان و سیتروئن C3 توسط این شرکت اعلام شد، اکنون این شرکت درخواست خود برای واردات کیا سراتو 2022 را به وزارت صمت ارائه داده است. کیا سراتو 2022 در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس با قیمتی بین 16 هزار الی 21 هزار یورو به فروش می‌رسد. در نتیجه نسخه‌های پایه و نیمه‌فول کیا سراتو شانس ورود به بازار ایران را دارند.

پیش‌ازاین و در نیمه دوم دهه 1390 خورشیدی، سایپا توانست تا مجوز مونتاژ نسل دوم کیا سراتو را دریافت کند. این خودرو با حذف آپشن‌های ایمنی و در قالب دو تیپ دنده‌ای با موتور 1.6 لیتری و اتوماتیک با موتور دو لیتری به تولید رسید. بعدها و به‌واسطه انتقادات مشتریان، سایپا نسخه‌های آپشنال این خودرو را با امکانات رفاهی بیشتر عرضه کرد. بااین‌حال همچنان کیا سراتو سایپایی بدون امکانات ایمنی باقی ماند.

نسل چهارم کیا سراتو موسوم به اتاق BD، از سال 2018 روی خط تولید قرار دارد و کماکان با همان پیشرانه‌های قبلی به بازار عرضه می‌شود. تیپ‌های پایه این خودرو مجهز به موتور 1.6 لیتری تنفس طبیعی هستند، درحالی‌که تیپ‌های نیمه‌فول و فول موتور دو لیتری دارند. تمامی نسخه‌های کیا سراتو به همراه جعبه‌دنده شش‌سرعته اتوماتیک عرضه می‌شوند. ازآنجایی‌که سراتو 2022 از طریق واردات به کشورمان می‌آید، تمامی آپشن‌های ایمنی این خودرو از ابتدا در دسترس مشتریان قرار خواهند گرفت و انتظار می‌رود که برخلاف نسخه مونتاژی هیچ‌کدام از امکانات این خودرو حذف نشود.

موتور دو لیتری تنفس طبیعی و گیربکس شش‌سرعته اتوماتیک همان تجهیزاتی هستند که روی کیا سراتو اتوماتیک تولید سایپا نصب شده‌اند. ازاین‌رو واردات نسل جدید با همان مشخصات فنی نسخه تولیدی پیشین به‌راحتی می‌تواند زمینه‌ساز موفقیت این خودرو در بازار ایران باشد. از جمله امکانات کیا سراتو 2022 در تیپ نیمه‌فول می‌توان به این موارد اشاره کرد: شش کیسه هوا، کروز کنترل، دوربین و سنسور پارک عقب، تهویه مطبوع اتوماتیک دوکاناله، ورود و استارت بدون کلید، سانروف، سیستم چندرسانه‌ای به همراه نمایشگر لمسی، صندلی برقی راننده، سنسور نور و پدال شیفترهای دنده. انتظار می‌رود طی دو ماه آینده و در صورت برقراری شرایط مساعد، نخستین نمونه‌های وارداتی کیا سراتو 2022 به بازار ایران عرضه شوند.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

0