ایستگاه
خواندن 2 دقیقه
.
5 ماه پیش
.
104 بازدید

نسخه الکتریکی کی ام سی J7 وارد ناوگان تاکسیرانی تهران شد

نسخه الکتریکی کی ام سی J7 وارد ناوگان تاکسیرانی تهران شد

روز 26 ام دی‌ماه و در جریان یک مراسم رسمی، نسخه‌های الکتریکی کی ام سی J7 به صورت تاکسی وارد شهر تهران شد . این خودروها در قالب یک شرکت تاکسیرانی خصوصی که تحت نظر کرمان موتور فعالیت دارد،‌ به خدمت‌رسانی خواهند پرداخت. این خودروها در واقع سهول E50A هستند که نسخه الکتریکی جک J7 یا همان KMC J7‌ به حساب می‌آید.

طی این مراسم، 100 دستگاه تاکسی برقی به تاکسی‌رانان تحویل داده شد. همچنین طی روزهای آتی 300 دستگاه دیگر به این خودروها افزوده خواهد شد تا تعداد نهایی خودروهای تحویلی به 400 دستگاه برسد. این تاکسی‌ها در قالب سامانه نرم‌افزاری شهرزاد به خدمت‌رسانی خواهند پرداخت. تاکسی‌های الکتریکی سهول E50A به صورت اجاره به شرط تملیک در اختیار رانندگان قرار گرفته‌اند.

سهول E50A یا همان کی ام سی J7 ‌ الکتریکی، ‌ از تک موتوربرقی نیرو می‌گیرد که روی محور جلو این خودرو قرار دارد. این پیشرانه حداکثر 190 اسب بخار قدرت دارد. شتاب صفر تا صد رسمی این خودرو نیز 7.6 ثانیه عنوان شده است و حداکثر سرعت آن نیز 142 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.   باتری از نوع لیتیوم آهن فسفات با ظرفیت 50.1 کیلووات‌ساعت، وظیفه تأمین انرژی این خودرو را برعهده دارد. این باتری‌ها از شارژ سریع پیروی می‌کنند که قادر است تا در عرض 45 دقیقه، ظرفیت باتری‌ها را از 20 به 80 درصد برساند. همچنین شارژ کامل این باتری‌ها با برق شهری حدود 10 ساعت به طول می‌انجامد. کی ام سی J7 ‌ برقی باتکیه‌بر این باتری‌ها، ‌ می‌تواند حداکثر 402 کیلومتر را در شرایط ایدئال پیمایش کند. همچنین باتری این تاکسی‌های برقی توسط شرکت کرمان موتور به مدت 5 سال یا طی 200 هزار کیلومتر گارانتی خواهد شد.

تجهیزات و امکانات تاکسی برقی کرمان موتور نیز قابل‌قبول هستند. دو کیسه هوا برای سرنشینان جلو، دکمه استارت، فرمان برقی کمکی، سیستم کروز کنترل برای کنترل سرعت ثابت، سنسورهای پارک و دوربین عقب برای کمک به پارک خودرو، رینگ‌های آلومینیومی 17 اینچی، صفحه نمایش لمسی مدرن، سیستم تهویه اتوماتیک برای تنظیم دمای کابین، دسته‌دنده الکتریکی برای تعویض دنده‌های راحت‌تر، ترمزدستی الکتریکی، سیستم اتوهلد برای نگهداری خودرو در شیب‌ها، آمپر دیجیتال با نمایشگر کامل اطلاعات، سنسور نور برای روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغ‌ها، سنسور باران برای فعال شدن برف پاک‌کن‌ها، سیستم کنترل پایداری الکتریکی و چراغ‌های LED‌ امکانات رفاهی و ایمنی این تاکسی را شکل می‌دهند.

مقالات مرتبط
دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

0