ایستگاه
خواندن 2 دقیقه
.
2 سال پیش
.
7 بازدید

موتور سیکلت رایس NVX 150

موتور سیکلت رایس NVX 150

افزایش شدید قیمت خودرو طی سالیان اخیر سبب شده است تا بخشی از مصرف‌کنندگان قید خرید خودرو را بزنند و به‌جای آن موتورسیکلت خریداری کنند. در بین انواع موتورسیکلت‌، اسکوترهای شهری به سبب فناوری بالا، سهولت استفاده و مصرف سوخت اندک، موردتوجه خریداران قرار گرفته‌اند.

یکی از بهترین اسکوترهای حاضر در بازار جهانی، یاماها ایروکس است که با قیمت تقریبی 150 میلیون تومان در بازار ایران به فروش می‌رسد. طبیعی است که خرید یک اسکوتر شهری با چنین قیمتی برای بسیاری از مشتریان اقتصادی نخواهد بود و به همین دلیل شرکت کبیر موتور نسخه مشابه آن را با نام رایس NVX 150 روانه بازار کرده است.

قیمت رایس NVX 150 حدود 60 میلیون تومان است، یعنی این اسکوتر تنها معادل چهل درصد قیمت یاماها ایروکس را از مشتری طلب می‌کند. از نظر ظاهری نیز تفاوت‌های چندانی میان رایس NVX 150 و یاماها ایروکس مشاهده نمی‌شود و هر دو موتور بر اساس یک زبان طراحی، شکل‌گرفته‌اند.

پیشرانه رایس NVX 150 همانند نام آن، 149.2 سی‌سی حجم دارد. این پیشرانه تک سیلندر است و حداکثر 8.5 اسب بخار قدرت و 6.2 نیوتن متر گشتاور آزاد می‌کند. پیشرانه این موتور اندکی از ایروکس کوچک‌تر و ضعیف‌تر است و همچنین مصرف سوخت آن نیز نسبت به ایروکس بیشتر است. بااین‌حال اختلاف قیمت 90 میلیون‌تومانی این چند ایراد جزئی را توجیه می‌کند!

ظرفیت باک رایس NVX 150 معادل 5.5 لیتر است و مصرف سوخت آن نیز 3.1 لیتر در صد کیلومتر عنوان شده است؛ بنابراین رایس NVX 150 می‌تواند با یک باک سوخت،   77.5 کیلومتر را بپیماید. سیستم تعلیق جلو این موتور از نوع تلسکوپی است و در قسمت عقب آن نیز فنرهای گازی وظیفه دفع ضربات را برعهده دارند.

رایس NVX 150 در محدوده قیمتی خود امکانات مناسبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. مجموعه نشانگرهای دیجیتال، ترمزهای دیسکی جلو و عقب، استارت بدون کلید، شارژر USB، فضای بار زیر راننده و زیر صندلی، قفل الکترونیکی باک، چراغ‌های روشنایی در روز و ترمز ABS از جمله آپشن‌های رایس NVX 150 کبیر موتور محسوب می‌شوند. این اسکوتر در انواع رنگ‌های متنوع به بازار عرضه می‌شود و مشتریان می‌توانند باتوجه‌به سلیقه خود، اسکوتر رایس NVX 150 را در رنگ موردعلاقه خود انتخاب کنند.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

0