ایستگاه
خواندن 6 دقیقه
.
4 هفته پیش
.
103 بازدید

ده ویژگی منحصربه‌فرد در ماستانگ Dark Horse

ده ویژگی منحصربه‌فرد در ماستانگ Dark Horse

مقدمه

نام Mustang در بین ماشین‌های آمریکایی زبانزد است. تاریخ غنی این خودروهای عضلانی، پر شده از مدل‌هایی که با داشتن بهترین پرفورمنس در دوران خود یکه‌تازی می‌کردند؛ اما تازه‌ترین محصولی که به نوک این قله رسیده، فورد ماستنگ دارک هورس است.

شاید بتوان گفت آن سرکشی ذاتی و حس درونی خاصی که این خودرو دارد، از هر ماستنگ دیگری بیشتر است. اگر شیفته غرش و خروش یک موتور ۸ سیلندر هستید، بی‌تردید با اسب سیاه فورد به اوج لذت خواهید رسید. از زرق‌وبرق طراحی تا قدرت ماورایی، ببینید مدل ۲۰۲۴ ماستنگ دارک هورس چه دارد که دل همه را برده است!

رنگ‌های چشم‌نواز و یک آپشن رنگ پُر اعجاز

ظاهر و رخ خشن ماستنگ‌ها همواره یکی از جاذبه‌های اصلی آن‌ها بوده؛ مدل ۲۰۲۴ Dark Horse اما جذبه ظاهری را به بُعد تازه‌ای برده است. این خودرو در چندین رنگ مختلف عرضه می‌شود؛ از مشکی، سفید و خاکستری تا طیف‌های مختلف رنگ آبی و قرمز مسابقه‌ای!

ولی از همه جذاب‌تر، یک نسخه آبی موسوم به بلو امبر (Blue Ember) است که قابلیت تغییر رنگ دارد. بسته به زاویه تابش نور، رنگ خودرو در این نسخه از آبی به بنفش تیره می‌گراید؛ ویژگی خاصی که آن را از سایر ماشین‌های عضلانی، متمایز می‌کند.

بیش‌ازپیش خوش استایل با پکیج آپشنال

اگر Ember Blue انتخاب شما باشد، احتمالاً آنقدر خوش‌ذوق هستید که پکیج زینتی آپشنال را هم بگیرید. با انتخاب این بسته، چیزهای ظریف اما چشمگیری به نمای خودرو اضافه می‌شود که مخصوص فورد ماستنگ دارک هورس هستند؛ تغییراتی مانند سقف مشکی رنگ، کالیپرهای ترمز آبی‌رنگ و گرافیک‌های زیباروی کاپوت!

شماره شاسی خوش‌خط‌وخال

دارک هورس یک مدل لیمیتد یا فروش محدود است و افراد زیادی شانس خرید آن را پیدا نخواهند کرد. البته این موضوع، به کام کلکسیونرهای ماشین خواهد بود: برای آن‌ها هر چه کمیاب‌تر و خاص‌تر، بهتر و خواستنی‌تر!

روی داشبورد هر فورد موستانگ دارک هورس، یک پلاک کوچک نصب شده که شماره شاسی ماشین را نشان می‌دهد. علاوه بر نام Dark Horse که با فونت آبی درشت حک شده، این پلاک یک شماره و پیشوند حروفی هم دارد. این حروف به شرح زیر، تعیین می‌کنند خودرو تا چه حد خاص و کمیاب است.

پیشوند TT : مخفف Testing Trial (تولید آزمایشی)

پیشوند PP : مخفف Pilot Production (تولید مقدماتی)

پیشوند R : معرف مدل ۲۰۲۴

پیشوند S : معرف مدل ۲۰۲۵

همچنین هر چه عدد درج شده در شماره شاسی یک Dark Horse کوچک‌تر باشد، می‌تواند در آینده ارزش مضاعفی به آن بدهد و کلکسیونرها را مجذوب خود کند.

ظرافت طراحی داخلی با چاشنی آبی نیلی

زبان طراحی و مجموعه امکانات داخلی دارک هورس، تفاوت چندانی با سایر ماستنگ‌ها ندارد؛ با وجود این، تغییرات کوچک اما تأثیرگذاری به چشم می‌خورد. اصلاً زشت است اگر خریداران Dark Horse آپشن‌های بیشتری از مالکان مدل‌های معمول موستانگ نداشته باشند!

از جمله این آپشن‌ها می‌توانیم به صندلی‌های مسابقه‌ای ریکارو (Recaro) با پوشش سرمه‌ای رنگ و خط دوخت آبی نیلی اشاره کنیم؛ ترکیب روح‌نوازی که هر کس از نزدیک ببیند، غرق در زیبایی‌اش می‌شود.

نشان ویژه دارک هورس بر پیکر خودرو

شاید نگران باشید که با وجود نمای به‌روز شده جلو، اسپویلر بزرگ عقب و سایر تغییرات ریزودرشت، مردم همچنان نتوانند به خاص بودن این موستانگ پی ببرند. فورد اما فکر اینجا را هم کرده: خلق نشان تازه‌ای به شکل چهره یک اسب سیاه که خودِ خودِ دارک هورس است.

البته نشان نصب شده در جلوی ماشین، دست‌نخورده و همان اسب تیزپای کلاسیک موستانگ باقی‌مانده است؛ ولی در سایر قسمت‌های خودرو، از درها تا کاپوت عقب و گلیرها، اسب سیاه جدید خودنمایی می‌کند. در صفحه‌نمایش دیجیتال و پنل آمپرها نیز چهره خشن و باابهت این اسب را می‌بینید.

سردنده‌ای از تیتانیوم خالص، ساخته شده با پرینت سه‌بعدی

پربیراه نیست اگر بگوییم این خودرو از سرتاپا، استایل اسپرت دارد؛ البته شاید این یکی در قیاس با آپشن‌های دیگر، آن‌قدرها هم بزرگ و چشمگیر نباشد. درباره یک سر دنده منحصربه‌فرد از جنس تیتانیوم صحبت می‌کنیم که با فناوری پرینت سه‌بعدی ساخته شده است. این نخستین‌بار نیست که فورد از پرینت 3D برای طراحی محصولات خود بهره می‌گیرد و احتمالاً در آینده، موارد بیشتری هم خواهیم دید.

اما حالا که صحبت از سر دنده Dark Horse شد، بد نیست به سیستم انتقال نیروی آن هم اشاره کنیم. این سر دنده برای گیربکس دستی ۶سرعته خودرو است؛ ولی نسخه دیگری با گیربکس اتومات ۱۰سرعته هم دارد تا دست خریداران برای انتخاب، باز باشد.

رینگ‌های سبک و فیبر کربنی

موستانگ دارک هورس ۲۰۲۴ با ادعای حکمرانی در جاده و پیست پا به میدان گذاشت؛ پس برای اثبات این ادعا باید بی‌اندازه سریع باشد. قدرت موتور، یکی از عوامل اصلی در راه رسیدن به این هدف است؛ اما وزن هم فاکتور تأثیرگذاری به شمار می‌رود. فورد در این مورد با نهایت وسواس عمل کرده و حتی از چند کیلوگرم وزن اضافه رینگ‌ها هم نگذشته است.

برای انتخاب رینگ‌های دارک هورس، سه آپشن وجود دارد:

جنس آلیاژ آلومینیم با سایز ۹.۵ × ۱۹ اینچ (جلو) و ۱۰ × ۱۹ اینچ (عقب)

جنس آلیاژ آلومینیم با سایز ۱۰.۵ × ۱۹ اینچ (جلو) و ۱۱ × ۱۹ اینچ (عقب)

جنس فیبر کربن با سایز ۱۰.۵ × ۱۹ اینچ (جلو) و ۱۱ × ۱۹ اینچ (عقب)

به ادعای فورد، رینگ‌های فیبر کربنی حدود ۳۷ درصد سبک‌تر از نوع آلیاژی هستند و طراحی ویژه‌ای با خطوط آبی‌رنگ دارند که پیش‌تر در ماستنگ دیده نشده بود.

آئردینامیک‌ترین خودرو از خانواده ماستنگ

فورد یک مرکز آزمایش تونل باد جدید را برای بهبود تست آئرودینامیکی محصولات جدید خود ایجاد کرده است. دارک هورس ۲۰۲۴ یکی از نخستین خودروهایی بود که وارد این تونل شد و پس از تکرار آزمایش‌های مختلف در طول ۲۵۰ ساعت، به‌عنوان آئرودینامیک‌ترین محصول ماستنگ از آن بیرون آمد. به لطف بهبودهایی همچون اسپویلر عقب و فلپ گرنی، باعث شده اسب سیاه فورد دانفورس بیشتری پیدا کند.

دارک هورس؛ غول هندلینگ

فورد تلاش زیادی کرده که دارک هورس بدون نیاز به هیچ تغییر و تقویتی، یک خودروی دو‌منظوره برای جاده و پیست باشد؛ اما موضوع فقط رسیدن به نهایت سرعت در مسیر صاف نیست. این کمپانی با تیونینگ سیستم تعلیق خودرو و استفاده از میل تعادل بزرگ‌تر، کمک‌فنرهای جلویی پرتوان و استرات بار سبک‌وزن با طراحی ویژه، سطح فرمان‌پذیری و هندلینگ دارک هورس را چنان ارتقا داده است که در کمتر خودروی عضلانی دیده می‌شود.

پیشرانه کایوت ۸ سیلندر با ۵۰۰ اسب بخار قدرت

دارک هورس هم‌اکنون قدرتمندترین ماستنگ دارای مجوز تردد در خیابان‌ها به‌حساب می‌آید. قلپ تپنده آن، یک موتور دوست‌داشتنی کایوت ۵.۰ لیتری است که در ترکیب با تغییرات اعمال شده برای کاهش وزن و ارتقای پرفورمنس، قدرت دو چندانی به خودرو می‌دهد. وجود یک خنک‌کننده روغن‌موتور کمکی، رادیاتور سبک‌تر با عملکرد بهتر، فن‌های قوی‌تر و سیستم مکش با دریچه گاز دوگانه، برخی از این بهبودهای فنی به‌حساب می‌آیند.

مقالات مرتبط
دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

0