ایستگاه
خواندن 5 دقیقه
.
1 سال پیش
.
3 بازدید

ایمن‌ترین خودروهای سال ۲۰۲۲ بر اساس ارزیابی NCAP

ایمن‌ترین خودروهای سال ۲۰۲۲ بر اساس ارزیابی NCAP

یورو انکپ  (Euro NCAP)هرساله آزمایش‌های مختلفی را روی خودروها انجام می‌دهد و در نهایت فهرستی از ایمن‌ترین آن‌ها را که بهترین عملکرد را در کلاس خود داشته‌اند منتشر می‌کند. شاید جالب باشد بدانید الزامات مربوط به رتبه‌بندی مدام در حال تغییر است و کسب تمامی پنج‌ستاره سال‌به‌سال دشوارتر می‌شود؛ بنابراین مقایسه «بهترین در کلاس» تنها در سال تقویمی صورت می‌گیرد تا خودروها بر اساس استانداردهای یکسانی ارزیابی شوند.

در ارزیابی یورو انکپ، خودروها در چهار بخش اصلی یعنی محافظت از سرنشینان بزرگسال، محافظت از سرنشینان خردسال، محافظت از عابر پیاده و سیستم‌های دستیار راننده امتیازدهی شده و سپس مجموع وزنی این امتیازات به‌عنوان معیار مقایسه خودروها مورداستفاده قرار می‌گیرد. این ارزیابی تنها روی تجهیزات ایمنی استاندارد تمرکز داشته و هیچ امتیاز اضافه‌ای برای تجهیزات ایمنی اختیاری به خودروها در نظر گرفته نمی‌شود.

در ادامه ایمن‌ترین خودروهای سال ۲۰۲۲ را در هر کلاس مشاهده می‌کنید. ناگفته نماند که تعداد خودروهای موردنیاز برای ارزیابی انکپ در برخی کلاس‌ها به حدنصاب نرسیده و به همین خاطر نام آن‌ها در فهرست زیر موجود نیست.

– تسلا مدل Stesla s

ایمن‌ترین خودرو برقی و نیمه لوکس ۲۰۲۲

تسلا مدل S ایمن‌ترین خودرو در سال ۲۰۲۲ مخصوصاً در کلاس خودروهای نیمه لوکس و تمام برقی به‌حساب می‌آید. در آزمون تصادف، این ماشین توانسته با امتیازهای ۹۴ و ۹۱ درصد به ترتیب از سرنشینان بزرگسال و خردسال محافظت کند. عملکرد این خودرو در بخش محافظت از عابرین پیاده نیز تحسین‌برانگیز بوده و امتیاز ۸۵ درصد برای آن اعلام شده است. تسلا مدل S به‌عنوان یک خودروی تمام برقی و نیمه لوکس، از فناوری‌های متعدد پشتیبانی می‌کند، اما عملکرد فوق‌العاده در بخش دستیار راننده (۹۸ درصد) باعث شده این خودرو نسبت به سایر ماشین‌های موجود در کلاس‌های نیمه لوکس و تمام برقی برتری داشته باشد.

– هیوندای آیونیک ۶Ioniq 6

ایمن‌ترین خودرو خانوادگی سایز بزرگ در ۲۰۲۲

کره‌ای‌ها قبل از هر چیز، در راستای افزایش رضایت مشتریان قدم برمی‌دارند و جای تعجب ندارد که ایمن‌ترین خودروی خانوادگی سایز بزرگ در سال ۲۰۲۲ متعلق به کمپانی هیوندای می باشد. خودروی Ioniq 6 در بخش محافظت از سرنشینان بزرگسال به امتیاز ۹۷ درصد دست پیدا کرده و تا ۸۷ درصد نیز از سرنشینان خردسال محافظت می‌کند. امتیاز حفاظت از عابرین پیاده برای این خودرو حدود ۶۶ درصد اعلام شده است. هیوندای آیونیک ۶ به تجهیزات و امکانات ایمنی متعددی مجهز بوده و در این بخش توانسته با کسب امتیاز ۹۰ درصد، رتبه خود را نسبت به سایر خودروهای خانوادگی سایز بزرگ بالا ببرد.

– اورا فانکی کت (ORA Funky Cat)ORA Funky Cat

ایمن‌ترین خودرو خانوادگی سایز کوچک در سال ۲۰۲۲

بر اساس رتبه‌بندی انکپ، ORA Funky Cat به‌عنوان ایمن‌ترین خودروی خانوادگی سایز کوچک شناخته شده است. این خودرو با کسب امتیاز ۹۲ درصد در بخش محافظت از سرنشینان بزرگسال، امتیاز ۸۳ درصد در بخش محافظت از سرنشینان خردسال، امتیاز ۷۴ درصد در بخش محافظت از عابران پیاده و همین‌طور کسب امتیاز بالای ۹۳ درصد در بخش سیستم کمک‌راننده، به پنج‌ستاره ایمنی انکپ دست‌یافته و در جرگه ایمن‌ترین خودروهای سال ۲۰۲۲ قرار گرفته است.

– وی کافی ۰۱  (WEY Coffee 01)WEY Coffee 01

ایمن‌ترین خودرو آفرود سایز بزرگ ۲۰۲۲

از بین تمام خودروهای آفرودی بزرگ، WEY Coffee 01 توانسته به بیشترین امتیاز در بخش ایمنی دست پیدا کند. این ماشین در بخش محافظت از سرنشینان بزرگسال به امتیاز ۹۱ درصد، در بخش محافظت از سرنشینان خردسال به امتیاز ۸۷ درصد، حفاظت از عابرین پیاده به امتیاز ۷۹ درصد و سیستم‌های کمک‌راننده به امتیاز ۹۴ درصد رسیده است.

– تسلا مدل Yتسلا مدل Y

ایمن‌ترین خودرو آفرود سایز کوچک ۲۰۲۲

تسلا مدل Y در رتبه‌بندی انکپ ۲۰۲۲ به‌عنوان ایمن‌ترین خودروی آفرودی سایز کوچک برگزیده شده است. امتیاز این خودرو در بخش‌های محافظت از سرنشینان بزرگسال، محافظت از سرنشینان خردسال، محافظت از عابرین پیاده و سیستم‌های کمک‌راننده، به ترتیب برابر ۹۷ درصد، ۸۷ درصد، ۸۲ درصد و ۹۸ درصد اعلام شده است.

همان‌طور که گفته شد، تعداد خودروهای موردنیاز برای ارزیابی انکپ کلاس‌های مختلف باید به حدنصاب برسد تا بتوان یک گزینش نهایی مناسب را انجام داد. بااین‌حال بد نیست بدانید خودروهای Smart #1، Maxus Mifa 9 و Citan ‌ مرسدس‌بنز نیز به امتیازهای قابل‌توجهی در آزمون تصادفات دست یافته‌اند.Smart #1

خودروی اسمارت نامبروان  (Smart #1)با کسب نمره‌های ۹۶ درصد، ۸۹ درصد، ۷۱ درصد و ۸۸ درصد به ترتیب در بخش محافظت از سرنشینان بزرگسال، خردسال، عابرین پیاده و سیستم‌های دستیار راننده به‌عنوان ایمن‌ترین خودروی آفرودی کوچک در سال ۲۰۲۲ شناخته می‌شود.

همچنین در بخش خودروهای چندمنظوره بزرگ (MPV)، مکسوس میفا ۹ (Maxus Mifa 9) توانسته به ۵ ستاره ایمنی انکپ دست پیدا کند. عملکرد این خودرو در چهار بخش محافظت از سرنشینان بزرگسال، محافظت از سرنشینان خردسال، محافظت از عابرین پیاده و سیستم‌های دستیار راننده به ترتیب ۹۳، ۸۹، ۷۳ و ۸۳ درصد اعلام شده است.Maxus Mifa 9

سردمدار خودروهای چندمنظوره کوچک در لیست ایمن‌ترین خودروهای سال ۲۰۲۲، مرسدس‌بنز Citan نام دارد. در صورت بروز تصادف، این خودرو با رتبه ۹۱ و ۹۳ درصد به ترتیب از سرنشینان بزرگسال و خردسال محافظت می‌کند. امتیاز سیتان در بخش محافظت از عابرین پیاده حدود ۶۹ درصد و در بخش سیستم‌های ایمنی کمک‌راننده حدود ۹۰ درصد است.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

0